Naprawa dachu z papy

Dachy płaskie pokryte papą są nieustannie narażone na przecieki i nieszczelności. Wynika to z faktu, iż papa jest materiałem izolacyjnym, który posiada pewne ograniczenia fizyczne i skuteczne zabezpieczenie dachu na wiele lat jest bardzo trudne do osiągnięcia.

Jak skutecznie zaizolować dach płaski?

Na pomoc przychodzi nam nowoczesny materiał od lat stosowany w Kanadzie i innych częściach globu – guma w płynie! Pod względem chemicznym jest to elastomer bitumiczny z domieszką polimerów, natomiast pod względem funkcjonalnym jest to niezastąpiony materiał hydroizolacyjny zabezpieczający dachy płaskie (i nie tylko) przed działaniem wilgoci.

Kanadyjska guma w płynie (Canada Waterproof System) to profesjonalny środek przeznaczony do izolacji dachów, odporny na wodę stojącą oraz promienie UV. Odznacza się wysoką elastycznością i przyczepnością do podłoża.

Jest to jeden z najprostszych w użyciu środków do uszczelniania papy na zimno. Wszystko czego potrzebujesz to puszka gumy CWS R, pędzel i trochę geowłókniny dla wzmocnienia. Produkt “wybacza” wszelkie niedociągnięcia podczas aplikacji w przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku materiałów o podobnym przeznaczeniu (nie ma tu specjalnych podkładów, katalizatorów, powłok, utwardzaczy itp. itd.). Teraz sam możesz naprawić przeciekający dach – szybko i skutecznie!

Czy guma na dach zamiast papy to dobry pomysł? Zobacz dlaczego płynna guma CWS jest najlepszym wyborem dla dachów płaskich.

Oczywiście, że guma na dach zamiast papy to świetny pomysł. Wynika to z kilku cech jakimi odznacza się guma CWS. Pierwszą i najbardziej kluczową cechą jest duża elastyczność, która nie zmniejsza pomimo znacznych różnic temperatury występujących w atmosferze w ciągu roku. Dzięki temu warstwa izolacji wykonana gumą w płynie “pracuje” wraz z podłożem podczas występowania zjawiska rozszerzalności cieplnej zachowując całkowitą szczelność przez długi okres czasu!

Takiej elastyczności nie posiadają inne materiały hydroizolacyjne, jak np. papa, która wystawiona na kurczenie oraz rozszerzanie się podłoża pod wpływem temperatury zaczyna się “łamać”, co w konsekwencji prowadzi do szybkiego rozszczelnienia warstwy i przecieków.

Zobacz dlaczego guma w płynie CWS sprawdzi się lepiej na dachu niż inne materiały izolacyjne!

Canada Waterproof System Papa
Jednolita bezszwowa warstwa hydroizolacji. Dużo połączeń, które predysponują do rozszczelnień.
Aplikacja ręczna (lub natryskowa) na zimno. Niezbędne użycie palników (ryzyko pożaru).
Odporność na promienie UV. Posypka stosowana do ochrony przed promieniami UV nie jest odporna na wodę i zmianę temperatur.
Natrysk bezpośrednio na istniejące podłoże. Zastosowanie nowej izolacji z papy może oznaczać zerwanie starych warstw (ze względu na ciężar poprzednich warstw).
Łatwa i szybka aplikacja pędzlem lub specjalnym agregatem malarskim. Niedokładne dogrzanie papy powoduje niszczenie jej struktury i w konsekwencji nieszczelność.
Materiał CWS podczas aplikacji jest płynny, dzięki czemu dociera w każdą szczelinę. Dotarcie i zabezpieczenie wszystkich zakamarków jest pracochłonne i bardzo trudne.
Rozciągliwość do 800% i pamięć kształtu. Możliwość pękania i rozszczelniania.

Napraw Swój Dach

Szybko i Skutecznie

Guma w płynie CWS R pozwoli ci skutecznie zabezpieczyć dach z papy na wiele lat! Aplikowanie gumy w płynie wykonasz ręcznie za pomocą pędzla. Instrukcję znajdziesz na opakowaniu lub klikając w ten link. Jeśli nie chcesz zajmować się sam naprawą dachu z papy – możesz zamówić usługę izolacji natryskowej u jednego z naszych wykonawców.

Zamów Telefonicznie
Zamknij
0
X